جزئیات خبر


مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی:

بازار قطر، فرصت مناسبی برای صادرات محصولات ایرانی است

بازار قطر، فرصت مناسبی برای صادرات محصولات ایرانی است
1396/9/8

مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی گفت: بازار قطر، فرصت مناسبی برای صادرات محصولات ایرانی است.
محمد صادق مروارید در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: بعد از بروز مشکلات میان قطر و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان و امارات که بیش از 90 درصد بازار مصرفی کشور قطر را تحت پوشش خود داشته و از طرفی با توجه به بسته شدن مرز این کشور با عربستان و عدم صادرات محصولات از امارات، بازار پرمصرف کشور قطر با حدود ۳ میلیون نفر جمعیت یکباره خالی از محصولات وارداتی از این کشورها شده است.
وی ادامه داد: همین موضوع، فرصت بسیار مناسبی را برای صادرات محصولات ایرانی فراهم آورده، لذا شرکت نان قدس رضوی با هدف بررسی بازار و جذب نمایندگان قوی و معتبر در نمایشگاه بین‌المللی دوحه قطر شرکت کرده است.
مروارید با اشاره به حضور حدود 140 شرکت از 16 کشور شامل ایران، ترکیه، هندوستان، اسپانیا، ایتالیا، لبنان، استرالیا، پاکستان و قطر در این نمایشگاه، گفت: نمایشگاه مذکور در زمینه‌های مختلف از جمله مواد غذایی، مهمان‌داری و... برگزار شده است.
وی ادامه داد: شرکت‌های نان رضوی، فرآورده‌های لبنی رضوی و خمیرمایه رضوی، در غرفه‌ای به مساحت ۳۰ مترمربع در این نمایشگاه حضور داشتند.
مروارید درباره فعالیت شرکت نان رضوی در این نمایشگاه، گفت: این شرکت صرفا نه با هدف حضور در نمایشگاه بلکه با هدف بررسی بازار و رقبا و نیز بررسی وضعیت تجار برتر، شرکت‌های پخش، دفاتر بازرگانی و انبارها حاضر شده است.
وی ادامه داد: این شرکت پس از بررسی وضعیت بازار دوحه و کشور قطر و وضعیت کالاهای موجود در بازار و همچنین بررسی شرکت‌های متقاضی، با ۴ شرکت بازرگانی برتر وارد مذاکره شده که به این منظور درخواست‌هایی نیز ارائه شده است.
مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی با اشاره به نقش نمایشگاه‌هایی از این دست بر توسعه بازارهای فروش گفت: به طور قطع، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و معتبر خارجی، می‌تواند آغازی برای گسترش بازارهای صادراتی و افزایش صادرات محصولات رضوی باشد.
360-96

نظر شما