جزئیات خبر


رشد 6.7 درصدی تولید محصولات نان رضوی طی 11 ماه نخست سال 1396

رشد 6.7 درصدی تولید محصولات نان رضوی طی 11 ماه نخست سال 1396
1396/12/24

مدیرعامل شرکت نان قدس رضوی از رشد 6.7 (6 ممیز هفت دهم) درصدی تولید محصولات این شرکت طی 11 ماه نخست سال 1396 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
محمد صادق مروارید در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی این مدت، 22 هزار و 128 تن انواع محصول توسط این کارخانه تولید شده است.
وی ادامه داد: محصولات این شرکت در گروه‌های قنادی، اشترودل غذایی، کلوچه، نان لایه‌ای، اشترودل شیرین، بیسکوییت، رولت اسفنجی، ویفر، کیک اسفنجی، کیک شکرین و عصرانه، کیک صبحانه، دونات و نان سنتی تولید و به بازار عرضه شده است.
مروارید با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌های شرکت نان رضوی در راستای افزایش میزان تولید گفت: نوآوری در محصولات، به‌روزرسانی ماشین‌آلات، رفع گلوگاه‌های تولید، افزایش سرعت خطوط، ایجاد تنوع در محصولات و افزایش بهره‌وری، از جمله این موارد به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری، بیشترین درخواست مشتریان برای محصولاتی نظیر اشترودل غذایی و شیرین، دونات، کلوچه و نان لایه‌ای بوده است.
مروارید درباره مهم‌ترین اقدامات این شرکت از ابتدای سال 1396 بیان کرد: به این منظور، فعالیت‌هایی همچون اتوماسیون خط کلوچه، خرید دو دستگاه فر جدید برای کارگاه اشترودل به منظور بهینه‌سازی مصرف انرژی و افزایش کیفیت، راه‌اندازی خط 2 دونات اتومات، افزایش تعداد کیوسک های سطح شهر، راه‌اندازی فروشگاه زنجیره‌ای جدید در بست شیخ طبرسی واقع در حرم مطهر، خرید سرخ‌کن جدید برای افزایش سرعت خط دونات و شرکت در طرح جایزه ملی تعالی و پیشرفت انجام شده است.
 469-96

نظر شما